Coaching i rozwój osobisty :)

Wersja Mp3 do pobrania TUTAJ 🙂

Czym jest coaching? Metodą na zarobienie pieniędzy, sposobem na życie, a może jednym wielkim przedsięwzięciem naukowym? Co by nie pisać, zarówno zwolenników jak i przeciwników coachingu jest wielu. Każdy z nich sądzi, ze jego zdanie jest najlepsze, najprawdziwsze i że ma rację, ale cz aby na pewno? 😉


Żyjemy w świecie, który daje nam prosty wybór. Albo rozwijasz się nieustannie, albo bardzo szybko zostajesz w tyle. Nie pomogą korepetycje, nie nadrobisz tego samodzielnie jeśli nie będziesz współpracował z innymi. Portale społecznościowe, poczta elektroniczna, wiedza krążąca wokół nas 24 godziny na dobę. Coaching stał się potrzebny właśnie za sprawą tego rozwoju. Tego, który bardzo często wpływa na nas negatywnie i nie daje możliwości spokojnego przeanalizowania swojego życia. 
Przedstawię Ci krótką historię:

Pewien mężczyzna poszedł do swojej pierwszej pracy w korporacji. Był wykształcony, inteligentny i miał wszelkie predyspozycje ku temu by móc pracować na stanowisku, które objął. Był po wielu kursach, skończył studia z wyróżnieniem, zaś stypendium nie było mu obce. W trzecim tygodniu pracy zaczęły dziać się niesamowite rzeczy. Produktywność działu w jakim pracował poprawiła się o 20%, ludzie którzy działali razem z nim podczas tworzenia projektów byli bardzo zadowoleni zaś szef cieszył się ze wspaniałych efektów. Co sprawiło, że udało się to wszystko osiągnąć? Świadomość mężczyzny o swoich własnych zaletach, wiedza na temat różnorodności cech charakterów oraz nauka jaką zdobył nie tylko w czasie studiów, ale także poza nimi. Uczestniczył w kursach dających certyfikaty, ale czytał również książki. Badał pracę tworzoną pod kierownictwem uczelni, lecz rozmawiał również z wieloma ludźmi. Nie zamykał się na nowości, lecz starał znaleźć złoty środek, pomiędzy wymaganiami rynku a tym co i w jaki sposób chciałby robić. 


Co pokazuje ta historia? Że coaching, szkolenia, zdobywanie wiedzy oraz nauka to nie tylko obowiązek w miejscu pracy, lecz także możliwość, którą możemy wykorzystywać na własny użytek. Nikt nie zabroni nam czytać, uczyć się czy zdobywać poglądów w nieszablonowy sposób. Zadając sobie pytania o własne plan możemy naprawdę wiele osiągnąć. Gdy wiemy co chcemy osiągnąć dostajemy dodatkowo wielki bonus w postaci konkretnych celów jakie chcemy osiągnąć.


 
 
 
Co zatem daje nam rozwój osobisty? Możliwość poznania siebie, lepsze warunki do pracy dzięki poznaniu różnorodności innych. Lepszą wydajność dzięki wiedzy na temat swoich predyspozycji do działania i wiele innych możliwości, które nie pojawiają się w sytuacji, gdy stoimy w miejscu i wzbraniamy się przed nowościami. Strefa komfortu czy brak chęci na rozwój dają identyczne efekty. Zastój, brak porozumienia z otoczeniem, frustrację w czasie kontaktów z rówieśnikami oraz niechęć do działania. 
 
 
Ciekaw jestem Twojego zdania na temat rozwoju osobistego i coachingu. Czy kojarzy Ci się tylko ze szkoleniem i korporację czy może jeszcze inaczej? 🙂 Zapraszam Cię do komentowania i wygłaszania swoich opinii.
P.S Zapraszam Cię do zapisania się na Newsletter, dzięki temu zyskasz bardzo ciekawy poradnik, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, który będzie dostępny tylko przez najbliższy tydzień 🙂 

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński

(Zdjęcie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *