Jak działa introwertyk?

Wersja Mp3 do pobrania TUTAJ

Wszelkie nieporozumienia, frustracje oraz nerwy wynikają często z niewłaściwego podejścia do danego człowieka. Zastanawiamy się czy gość z którym chcemy się porozumieć, naprawdę nie pojmuje naszego przekazu, czy robi nam tylko na złość. Rozmawiając z koleżanką z pracy mamy wrażanie, że odpływa gdzieś myślami i nie zwraca uwagi na to co mówimy, zaś szef ciągle pokrzykuje i wyzywa pracowników od najgorszych nierobów. Znajome? 🙂 Każdy z nas jest indywidualną jednostką, która posiada cały zestaw cech niekoniecznie zrozumiałych dla wszystkich osób. Ze względu na nasz charakter bardzo często nie potrafimy znaleźć wspólnego języka z własnym sąsiadem bądź sprzedawczynią w sklepie co urasta czasami do wielkich problemów. Skąd bierze się to wszystko? Z naszego charakteru, który nie jest zrozumiały dla wszystkich i na odwrót, nie zawsze pojmujemy o co chodzi drugiej stronie.

Introwertyzm, czyli cisza i spokój

Osoby będące introwertykami lubią, gdy wszelkie rzeczy są uporządkowane. Bałagan w szafce, niespójny plan dnia, czy nieposkładane ubrania to nie ich bajka. Lubią, gdy wszelkie rzeczy są przewidywalne, zaś najskuteczniej pracuje im się w samotności. Nie przepadają za gwarem i hałasem, co nie znaczy, że nie są towarzyskie. Osoby takie mają swoją grupę przyjaciół z którymi naprawdę świetnie się dogadują, jednakże wielkie koncerty, imprezy na 1000 osób, czy spotkania w grupą nieznajomych to coś, co sprawia, że stają się nerwowi i mało produktywni. Cisza daje im siłę oraz możliwość skupiania się na swoich działaniach, dzięki czemu są one precyzyjne, oraz bardzo często dopracowane w najmniejszych szczegółach. 

Inne typy charakteru, czyli jak się porozumieć?

Introwertycy bardzo często postrzegani są jako zamknięci w sobie, nie posiadający wielu przyjaciół oraz tacy, którzy są mało towarzyscy. Nieprawdą jest, że osobą będąca introwertykiem nielubi ludzi i stroni od nich na każdy możliwy sposób. Trafniejszą tezą jest stwierdzenie, że swoje emocje przeżywa wewnątrz siebie, nie ukazując ich całemu światu, a zwłaszcza nieznajomym. Poprzez swoją wyobraźnię oraz ciszę jaka napędza ich do działania ładują swoje akumulatory i tworzą wiele wspaniałych rzeczy, bez chwalenia się tym wszem i wobec. Jak najlepiej trafić do takiego człowieka? Przede wszystkim nie proponując mu od razu wszystkiego. Jeśli chcemy mu sprzedać auto zaprezentujmy mu wszystko, bez zbędnych upiększeń oraz tekstów bazujących na emocjach. Dla introwertyka liczy się praktyczność oraz przydatność, zaś kolor budzący podziw na ulicy niekoniecznie będzie dla niego istotny. Jeśli osoba będąca introwertykiem postanowi zapoznać się z nami i rozpocząć współpracę nad danym projektem, warto jasno i klarownie przedstawić mu co chcemy osiągnąć. Chaos w postaci nikłej wizji oraz braku konkretów spowoduje frustrację oraz niechęć w stosunku do dalszych działań. 

Charakter Twoją siłą 

Nie ważne czy jesteś introwertykiem czy ekstrawertykiem. Nie liczy się to jak reagujesz na daną sytuację, lecz to co zrobisz, by udoskonalać siebie samego. Wszelkie emocje oraz reakcje wynikają z Twojego charakteru, dlatego zmieniając się na siłę tworzysz nieprawidłową wersję swoich zachowań. Każdy człowiek posiada w sobie, takie elementy, które sprawiają, że jest silny, dlatego warto pracować nad sobą i tworzyć coraz lepsze wersje tego co do tej pory mieliśmy w sobie. Jak to robić? Powoli. Ekstrawertyk zechce efektów od razu, zaś introwertyk zastanowi się czy jest w ogóle sens zmiany. Zmieniając siebie zmieniamy otoczenie, które przyzwyczajone do naszych typowych zachowańmoże negatywnie reagować na nowe pomysły. Nie warto się tym zrażać, lecz próbować coraz to nowych sposobów na tworzenie kolejnych poziomów rozwoju.

Mam nadzieję, że artykuł przypadł Ci do gustu, i rozwiał chociaż część Twoich wątpliwość odnośnie introwertyzmu oraz typów charakteru. Jeśli podobał Ci się dzisiejszy wpis i chciałbyś na ten temat więcej poczytać daj znać w komentarzu. Jeśli pojawi się ich większa ilość, będzie to dla mnie znak, by tworzyć artykuły o podobnej tematyce 🙂 Zapraszam Cię do zapisania się na Newsletter, dzięki któremu będziesz otrzymywał dodatkowe materiały jakie dla Ciebie stworzę 🙂

Pozdrawiam mega pozytywnie
(Zdjęcie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *