3 rzeczy jakich możemy nauczyć się od Amerykanów :)

Wersja mp3 do pobrania TUTAJ :)

Stany Zjednoczone Ameryki. Hollywood, Wielki Kanion, Steki, Pikapy to pierwsze skojarzenia większości ludzi, na temat USA ( moje również). Ze względu na globalizację bardzo często możemy stworzyć obraz danego miejsca bez wychodzenia z domu, jednakże nie skupiamy się na szczegółach, lecz elementach, które przedstawiane są przede wszystkim w filmach. Szkoda, ponieważ Amerykanie tak jak każdy naród, mają bardzo dużo do zaoferowania, zaś my sami możemy z tego bardzo skorzystać.


Powszechny luz

Prawdopodobnie znane są Ci historie w których nikomu nieznany człowiek osiąga naprawdę wysokie wyniki, mając do dyspozycji tylko stary komputer, lub notatnik i chęci do zrobienia biznesu. Osoby takie wcale nie chodzą ubrane w garnitur oraz drogie buty. Przywiązują wagę do tego co robią, lecz kontakty z potencjalnymi klientami ograniczają do luźnych spotkań przy kawie. Oczywistością jest, że nie robią tego wszyscy, jednakże Amerykanin ma w sobie naprawdę mnóstwo luzu, który jest bardzo potrzebny nie tylko w czasie rozmowy z klientem, lecz również podczas pracy. Podejście pod tytułem, garnitur jest ważny, lecz człowiek ważniejszy to podstawa naprawdę wielu sukcesów, które bazują na wiedzy oraz umiejętnościach a nie na tytułach i wyglądzie. Posiadanie certyfikatów, dyplomów oraz zaświadczeń jest ważne, ale bez odpowiedniego podejścia do ludzi oraz własnego biznesu nijak nie uda nam się pozyskać nowych inwestorów oraz rozwijać firmy.
Przedsiębiorczość

Jeśli pomyślicie o wielkiej firmie, która jest znana na całym świecie i generuje wielkie dochody, który kraj pochodzenia wskażecie? 🙂 USA, pod względem przedsiębiorczości oraz prowadzenia biznesów jest jednym z najbardziej popularnych miejsc jakie kojarzą się z firmą oraz zarobkiem. Firmy, start-upy i popularne marki, to wszystko co tworzone jest w Stanach Zjednoczonych na niesamowitą wręcz skalę. Biznes jaki założysz w tym państwie, może dotyczyć totalnie wszystkiego i wiedz, że z dużym prawdopodobieństwem może odnieść sukces. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Przeświadczenie Amerykanów o wyjątkowości swojej osoby, oraz nieograniczonych możliwościach jakie mają przed sobą. Apple, Coca-Cola, Dell, Google, Microsoft. Wszystkie te firmy łączy jedna idea „Podążaj dalej i mierz wyżej” Tak w skrócie można opisać podejście do prowadzenia biznesu oraz osiągania naprawdę wielkich wyników właśnie przez bycie przedsiębiorczym. 

Optymizm 

Don’t worry, wszystko się uda 🙂 Takim hasłem możemy podsumować podejście Amerykanów do życia. Każdy z nas martwi się na swój sposób, jednak po co nastręczać sobie problemow w postaci nerwów i frustracji? Przecież życie mamy jedno i nie warto martwić się na zapas, dlatego baw się dobrze, śmiej wokoło i nie bądź naburmuszony na cały świat 🙂 Wydawać by się mogło, że to wspaniała cecha, którą można o tak przenieść na nasz lokalny grunt. Niestety bardzo często nie jesteśmy nastawieni zbyt dobrze do tego przedsięwzięcia, dlatego trudno nam podejść do tematu pozytywnie. Dlaczego by jednak nie spróbować i zacząć myśleć pozytywnie, by stworzyć swój nowy lepszy świat? 🙂 Po co chodzić, zastanawiając się nad swym „złym losem” skoro można zmienić podejście do wielu spraw? Uśmiechnąć się, pozytywnie myśleć i zacząć działać w kierunku sukcesu, a nie wiecznego bycia zatrwożonym? Wszystkie te cechy łączy jedna rzecz. Przydatność. Zarówno w życiu jak i biznesie mamy do czynienia z wieloma sytuacjami wymagającymi od nas bycia kreatywnym, przedsiębiorczym i chętnym do rozwoju. Co sprawia, że nie chce nam się tego podejmować? Blokada, jaką tworzymy wokół siebie w momencie zanegowania wszystkiego czego nie znamy. Pochodzi z innego kraju? 
– przecież tam jest inna kultura
– są od nas bogatsi
– mają lepszą pracę
– położenie geograficzne kraju ma na nich korzystniejszy wpływ itd:) 
Chcesz mieć wpływ na swój biznes, humor oraz samopoczucie? W takim razie zacznij czerpać wiedzę z wielu źródeł. Korzystaj z doświadczenia innych oraz tego, że komuś przed Tobą udało się właśnie dzięki danym cechom i podejściu.Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 
(Zdjęcie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *