TED czyli jak wygłosić mowę życia?

Wersja mp3 KLIK 

Pragniesz wygłosić mowę życia, ale zastanawiasz się czy podołasz? W takim razie zapraszam Cię do lektury, która być może zmieni Twoje podejście do tematu wystąpień.
Czy w dzisiejszych czasach da się stworzyć genialną metodę na wygłaszanie przemówień i przedstawianie prezentacji? A może wystarczy postępować według ściśle określonego schematu, który zagwarantuje sukces? 🙂 

Książka jaką miałem okazję przeczytać nosi nazwę „jak wygłosić mowę życia”. Do dyspozycji mamy ponad sto stron pełnych wiedzy ludzi, którzy zajmują się przemawianiem, i mają za sobą wystąpienia m.in w czasie trwania konferencji TED. Poprzez szczegółową analizę autora zmieniamy swój pogląd odnośnie tworzenia jakichkolwiek prezentacji przed szerszą publiką. Na początku lektury możemy odnieść wrażenie, że w książce jest pełno wykresów, podsumowań oraz rozbijania wszystkiego na czynniki pierwsze. Gdy zagłębimy się trochę bardziej okaże się, ze poza strikte konkretną wiedzą mamy również doświadczenie, które dane osoby zdobyły podczas konkretnych wystąpień. 

Poprzez lekturę możemy stwierdzić, że autor podzielił książkę na kilka części i udało mu się dzięki temu osiągnąć naprawdę fajny wynik. Wszystko to sprawia, że mamy do dyspozycji naprawdę konkretne materiały oraz możliwość szybkiego dotarcia do danych rozdziałów (np. prezentacji,  tematów jakie warto poruszyć na TED, czy ubrania które może być odpowiednie lub nie.) Czy ta książka ma podobać się wszystkim? Zdecydowanie nie. Warto zwrócić uwagę, iż autor w bardzo szczegółowy sposób opisuje całą „procedurę” przygotowań oraz fakt wystąpienia przed publicznością, dlatego tratowałbym tą publikację jako świetny poradnik jak krok po kroku zrobić świetne wystąpienie. Nie da się pochłonąć całej wiedzy w całości, ponieważ ma mnóstwo szczegółów, ale powracanie do niej co jakiś czas to świetny sposób na trening przynoszący efekty. Lektura wymaga od nas poświęcenia czasu a nawet notatek ( jeśli chcemy przyswoić wiedzę od razu) Nie zmienia to jednak faktu, że dowiedziałem się wielu rzeczy, na które nie zwracałem do tej pory uwagi przedstawiając daną ideę przed publicznością. Motto na początku wystąpienia, taniec na scenie, notatki…to wszystko przydaje się w czasie TED i nie tylko. W sytuacji, kiedy stres nie daje nam do końca ogarnąć wystąpienia warto być dobrze przygotowanym nawet do najbardziej błahych zadań. Polecam tą książkę wszystkim tym, którzy chcieliby poprawić swoje wystąpienia oraz dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat wygłaszania prezentacji przed większą grupą ludzi. 

Książka dostępna TUTAJ 🙂Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 
(Zdjęcie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *