Dowiedz się kim chciałbyś być :)

Co sprawia, że jesteś skłonny nakrzyczeć na drugą osobę, w sposób odbiegający od zdrowego rozsądku, 
zaś kontakty z rodziną ograniczasz do wspólnych świąt. Nawyk To on wykształcił w Tobie konkretny zestaw zachowań, który pojawia się w danym momencie. Dzięki temu jak zostałeś „nauczony” przez rodziców, oraz otoczenie reagujesz w określony sposób nie wiedząc często dlaczego tak się dzieje. Jeśli zastanawiałeś się dlaczego coś idzie nie po Twojej myśli, gdy kolejny raz nie udało Ci się porozmawiać o podwyżce teraz już wiesz, że wszystko zależy od tego jakie zestawy zachowań poznałeś. 


Na pewno masz zdanie na temat wychowania dzieci, podejścia do finansów czy innych tematów, które zaprzątają Twoja głowę. Czasami nie zdajesz sobie jednak sprawy, że wszelkie przyzwyczajenia można zmienić zaś kolejna kłótnia o budżet domowy nie musi się kończyć tak samo. Wszelkie stereotypy, oraz opinie możesz dowolnie modelować i dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Wiadomą rzeczą jest, że fundamenty zostały wylane dawno temu, jednak wszelkie wykończenie należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Czasy w których postępowało się „słusznie” bo powiedziała tak ciocia przy rodzinnym stole po wolo odchodzą w niepamięć. Wystarczy przywołać przykład mediów społecznościowych, które informują nas nawet wtedy gdy chcemy wybrać się na miasto by coś zjeść. Mamy do dyspozycji nie tylko rankingi obsługi, ale również konkretne opinie ludzi, którzy tam byli. „Słusznie” nie znaczy tak jak większość.


Zazwyczaj przy stole funkcjonowało stwierdzenie, że mężczyźni zawsze mają rację, kobiety powinny ciężko pracować sprzątając w domu, zaś dzieci nie mają prawa głosu w poważnych sprawach. Nawyki, które funkcjonowały 20 lat temu nie mają racji bytu dzisiaj. W dobie dostępu do internetu i wszechobecnej technologii to TY tworzysz nawyki każdego dnia i możesz nimi dowolnie zawiadywać. Nie musisz polegać na zdaniu innych oraz ograniczeniach jakie posiadają. Tworzysz swoją własną postać bez przymusu postępowania tak jak Twoi rodzice czy znajomi. Nawyki, które nabyłeś podczas przebywania z innymi ludźmi powodują, że zachowujesz się tak a nie inaczej, ale wszelkie zmiany jakie pragniesz wprowadzić są możliwe dzięki Twoje pracy nad sobą. 
Pragniesz zmian? 
W takim razie zapraszam Cię do zapoznania się z poniższym programem, który na pewno przyniesie wiele dobrego, i pozwoli Ci na podejmowanie TWOICH decyzji 🙂 
Po pierwsze zacznij od zdefiniowania swojej osoby, oraz tego kim jesteś. Czy lubisz słońce i dalekie podróże, czy może wolisz siedzieć w domu i pracować przez internet? Jaki model życia rodzinnego preferujesz. Chcesz być partnerem czy samotnikiem , który działa w odosobnieniu. Co sprawia, Ci przyjemność i daje poczucie wartości w czasie działania. Spróbuj znaleźć odpowiedź na pytanie Jaki jesteś?  
Punkt drugi czyli jak chcesz żyć. Nie ograniczaj się do tego co robią wszyscy i jak żyją Twoi najbliżsi. Zadaj sobie pytanie co TY chciałbyś mieć, gdzie się znajdować oraz z kim to wszystko dzielić. Przestań narzekać na swój los i nie zwracaj uwagi na opinie „inteligentnych” znajomych, którzy Cię blokują. Odpowiedz na to pytanie sam, bez niczyjej pomocy. 
Trzeci krok to zmiana, lecz nie tylko na papierze i w głowie, lecz w Twoim najbliższym otoczeniu. Pozbądź się destraktorów w postaci bałaganu na biurku, zrezygnuj z toksycznych znajomości oraz miejsca, które cały czas nie pozwala Ci decydować za siebie. Nie trać czasu tam gdzie ciągle robisz to samo zaś efektów brak.
Pamiętaj, że proces wprowadzana zmian może być długi i trudny, zwłaszcza w pierwszych dniach, lecz samo przedsięwzięcie nie musi być nieprzyjemne i skomplikowane. Najważniejsze, byś postawił przed sobą kilka pyta i odpowiedział na nie tak, by to był Twój głos i opinia, która pozwoli Ci wybrać konkretną ścieżkę działania. Pozdrawiam serdecznie Paweł Zieliński


   (Zdjęcie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *