Jak schudnąć i nie zwariować, czyli walka z nadwagą :)

Każdy z nas chciałby wyglądać jak przysłowiowy model i móc przebiec parę kilometrów bez zadyszki. Presja społeczeństwa i dzisiejszych czasów stwarza ogromne wyzwanie, które nosi nazwę forma. Tylko dzięki zdrowemu podejściu do tematu możesz osiągnąć sukces i zrzucić zbędne kilogramy. Rzucanie się na wszystko nie przyniesie długotrwałych efektów zwłaszcza wtedy, gdy odchudzamy się po raz pierwszy na poważnie. Po pierwsze plan

Nie chodzi o szczegółowe badanie kilogramów każdego dnia, czy wyznaczanie celu pt ” schudnę codziennie tyle i tyle”. Chodzi o: zestaw ćwiczeń, jedzenie którego po prostu nie jesz, regularność w wykonywaniu ćwiczeń i pułap wagi, którą chcesz zrzucić np 10 kg. Gdy wiesz czego chcesz możesz zacząć działać i cieszyć się z rezultatów, które będziesz mógł zmierzyć i zobaczyć na własne oczy. Dzięki temu, że masz przed sobą plan, wykonywane ćwiczenia mają sens, zaś zmęczenie jakie Cię dopadnie będzie motywowało po każdym dniu w którym zauważysz różnice w lustrze. Po drugie świadomość

Podejmując walkę z nadwagą musisz być świadomy, że NIE MA cudownych diet ani planów treningowych, które w tydzień zrobią z Ciebie super modela. To wszystko to tylko i wyłącznie dodatki bo prawdziwym fundamentem jest Twoja ciężka praca. Nie ważne czy chcesz zrzucić 15 czy 30 kg. Ważne jest byś zdawał sobie sprawę, że nie obejdzie się bez zaangażowania i wielu wyrzeczeń, które będziesz musiał poczynić w trakcie pracy nad swoją wagą. Punkt widzenia zależy od Twojej determinacji i tego w jaki sposób podejdziesz do siebie samego. Czy na poważanie jak człowiek, który chce zmienić siebie czy ktoś kto pragnie chwile poćwiczyć by porzucić wszystko po miesiącu. 


Po trzecie kolejność

Chcesz mieć kaloryfer na brzuchu i mega szerokie ramiona? Możesz to osiągnąć, ale nie od razu. Skoro masz dużą nadwagę najpierw pozbądź się kilogramów. Popracuj nad swoim wyglądem ale dopiero w trzeciej kolejności. Waga, kondycja, wygląd. W takiej kolejności powinieneś działać by osiągnąć sukces. Jeśli chcesz mieć świetną sylwetkę pozbądź się nadmiaru tłuszczu poprzez ćwiczenia i NIE jedzenie niektórych rzeczy. Później popracuj nad swoją kondycją, która przyda Ci się gdy zaczniesz pracować nad swoim wyglądem. Skoro ludzie pozbywają się nadwagi i udaje im się dbać o sylwetkę TY również możesz tego dokonać 🙂 Nie musisz dołować się, że masz mnóstwo przeszkód i minie 5 lat zanim schudniesz. Możesz to zrobić w ciągu krótszego okresu czasu, jednak tylko w odpowiedniej kolejności. 

Po czwarte motywacja 

Nie oszukujmy się, że osiągniemy poziom mistrzów w tydzień, jednakże perspektywa wyglądu, kondycji i dobrego samopoczucia to potężny motywator. Poniżej znajduje się kilka filmików, które nadają się zarówno do treningów jak i czerpania inspiracji. 


 

Pozdrawiam serdecznie Paweł Zieliński 

(Zdjęcie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *