5 podstaw sukcesu

Co definiuje Twój sukces? Uśmiech, radość, poczucie spełnienia, a może jeszcze coś innego? Na pewno masz swój sposób na wyrażanie emocji i czystą satysfakcję w momencie osiągnięcia swojego celu. Zapewne wiesz, że zareagujesz w odpowiedni sposób, a czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie punkty wymieniłbyś jako podstawy swojego sukcesu? 🙂
 
 Praca nad sobą
 
Poprzez ciągłe udoskonalanie produktu masz możliwość na jego rozwój. Możesz zmieniać kolor, fakturę i wiele innych rzeczy, które są ważne dla potencjalnego klienta. Tak samo ważne jest, byś udoskonalał siebie samego. Nauka języka obcego, lektura książek branżowych to tylko niektóre rzeczy, które wpływają na Twój rozwój. Możesz rozwijać się duchowo i fizycznie, lecz od Ciebie zależy czy poprzestaniesz tylko na zmianie wyglądu czy również swojej mentalności jaka jest z tym związana. Rozwój leży w Twojej naturze, i potrzebujesz go tak samo jak jedzenia czy snu. Nie każdy potrzebuje go w takiej samej formie oraz intensywności, jednakże pozostawanie w miejscu to tylko i wyłącznie odsuwanie się od sukcesu. 
 
 
 
Determinacja
 
To jeden z kluczowych elementów, które dały podwaliny wielu ludziom na świecie. Dzięki uporowi i dążeniu do swojego celu milionerzy stają się miliarderami, a nieznany człowiek tworzy wspaniałe dzieło, które wszyscy podziwiają. To przez determinację wynalazcy nie dają sobie wmówić, że coś jest niemożliwe zaś wędrowcy odkrywają coraz to nowe miejsca, pomimo zdawać by się mogło dokładnych map. Praca nad swoim wynalazkiem czy projektem nie byłaby potrzebna jeśli twórca tej rzeczy, nie byłby w stanie przezwyciężyć mnóstwa problemów napotykanych po drodze. 
 
 
 
Celowość
 
Bez celu nie możesz osiągnąć sukcesu, ponieważ nie wiesz co go definiuje. Realizując swoje marzenia starasz się ze wszystkich sił dążyć do tego by zrobić coś co znajduje się na liście Twoich marzeń. Dzięki temu, że wiesz czego chcesz możesz śmiało realizować swoje postanowienia i pracować nad sobą. Gdy droga staje się kręta a pogoda niesprzyjająca Ty nadal wiesz co robić, bo cel znajduje się cały czas na przeciw Ciebie. Warunki mogą wydawać się niesprzyjające, otoczenie wrogie jednak i tak jesteś w stanie przeć do przodu. CEL, czyli Twoja wskazówka w jakim kierunku masz podążać. W czasie realizowania marzenia będziesz się co najwyżej zastanawiać jak to zrobić, zaś rezultat jaki będziesz chciał osiągnąć będzie Ci znany od początku 🙂
 
Spokój
 
Nie zawsze da się go zachować chociażby ze względu na fakt, że każdy człowiek jest inny i często nie zdaje sobie z tego sprawy. Potrzeba go zawsze gdy realizujesz swoje marzenia i pragniesz przeanalizować wszystko na chłodno. Cóż z tego, że masz odpowiednie narzędzia i motywację skoro spokój został zakłócony przez pierwszą lepszą osobę, która weszła do pomieszczenia? Do tego by pracować potrzebujesz odpowiednich warunków, zaś sukces przyjdzie dopiero wtedy, gdy będziesz potrafił zachować zimną krew nawet w sytuacji dużego stresu. Twoja praca sprawia Ci radość? świetnie, ale pamiętaj o tym, że ciągłe życie w stresie nawet pozytywnym na dłuższą metę nie daje niczego dobrego. Warto pracować lecz warto odpoczywać. Spokój może przybierać różne formy, lecz za każdym razem pomaga nam się odprężyć i przygotować na nowe wyzwania. 
 
 
Punkt widzenia
 
Bardzo często podczas działań nie zwracamy uwagi na punkt widzenia. Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego idziesz do danego sklepu pomimo tego, że w innych jest lepiej taniej i są  wiele bliżej? Pewne wzorce zachowań zbudowane są na wychowaniu oraz środowisku, które sprawia, że mamy ochotę coś robić. Warto zastanowić się nad swoim punktem widzenia zwłaszcza wtedy, gdy Twoje działania nie przynoszą spodziewanych skutków. Skoro po raz kolejny nie udało Ci się rzucić palenia wygląda na to, że towarzystwo w którym przebywasz kompletnie Cię do tego demotywuje. Jeśli znowu nie możesz dojść do porozumienia z partnerką gdzie pójdziecie na sylwestra, być może ciągle chciałbyś stawiać na swoim i chodzić w konkretne miejsce? Zastanów się jak punkt widzenia może zmienić postrzeganie dotychczasowych działań i o ile lepiej i wydajniej możesz dzięki temu pracować.
 
 
Pozdrawiam serdecznie Paweł Zieliński 
 
 
 

1 myśl na “5 podstaw sukcesu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *