Jak żyją kreatywni ludzie?

Każdego dnia budzisz się i zastanawiasz, czy uda Ci się stworzyć kolejny projekt, który sprawi, że świat wstrzyma oddech? A może masz chwile zwątpienia, gdy musisz rozwiązać jakiś problem i okazuje się, że niestety do tej pory żadne rozwiązanie nie przychodzi Ci do głowy? Jeśli tak przydałoby się popracować nad Twoją kreatywnością 🙂 Zapewne znasz wielu kreatywnych ludzi, którzy w jakiś sposób sprawiają, że świat idzie do przodu a ty z zapartym tchem czytasz o kolejnych dokonaniach znanego fizyka lub milionera, który wprowadził ludzi w nową erę technologiczną. 

Steve Jobs, Tony Robbins, Brian Tracy, Walt Disney, Nikola Tesla, Soichiro Honda, 

 
 
Wszystkie te osoby łączy jedna rzecz. KREATYWNOŚĆ. Gdyby nie ona, nic nie wyszłoby z ich marzeń, celów oraz planów jakie mieli co do przyszłości. Każdy z nich zmagał się z wieloma trudnościami jakie musiał przezwyciężyć by zrealizować często utopijny plan. Dzięki swej pomysłowości udało im się nie tylko osiągnąć wielki sukces, ale także zapisać się na kartach historii na długie lata. Jak żyją kreatywni ludzie? Szybko. Nie zastanawiają się pół życia, czy dane marzenie da się zrealizować czy też nie. Oni non stop szukają sposobów by dopiąć swego 🙂 Ludzie kreatywni żyją Śmiało. Nie patrzą na to czy inni ludzie uznają to za poprawne politycznie lub czy spodoba się to większości. Oni Tworzą nowe kanony edukacji, nauki i życia. Nie czekają na pozwolenie sąsiada, rodziny i społeczeństwa. Nie uznają porażki, lecz ciągłe dążenie do doskonałości. Wszyscy Ci ludzie Rozwijają się poznają swoje wnętrze, zmieniają przyzwyczajenia, rozbudowują kompetencje i nie stoją w miejscu zastanawiając się, czy aby na pewno uda im się być szczęśliwym. Oni są tacy ciągle bo tacy własnie chcą być. 
 
Opowiem wam pewną historię, która może być naprawdę dobrą inspiracją do działania 🙂
 
W czasach średniowiecznych w pewnej wiosce, żył młody człowiek, który nie wiedział co zrobić ze swoim życiem. Tułał się bez celu każdego dnia i pomagał okolicznym mieszkańcom przy domu. Pewnego dnia ktoś powiedział mu, że jest naprawdę świetny w tym co robi i powinien się cieszyć, że ma zajęcie. Młodzieniec nic sobie z tego nie robiąc przeżył kolejne dwa lata nie wiedząc co dalej począć. Podczas kolejnej wędrówki po wsi, przypomniał sobie słowa, które dwa lata temu powiedział mu pewien człowiek. Nie dalej jak dwa dni później wpadł na genialny pomysł, że może oferować swoją pomoc w zamian za konkretne produkty, bądź usługi. Po kolejnych kilku dniach wymyślił, że przecież może stworzyć miejsce w którym ludzie będą wymieniać się umiejętnościami zaś on sam będzie mógł czerpać z tego tytułu należne zarobki. Tak oto po dwóch tygodniach na środku wsi stanął drewniany barak, który przerodził się później w o wiele większą chatę z szyldem „Wymiana umiejętności”. Poprzez nazwę ludzie przychodzili do niego chociażby z ciekawości by zostać na dłużej i dowiedzieć się, że właśnie tego potrzebują w swoim życiu. Morał z bajki? 🙂 Nawet z trudnych czasach i nietypowym miejscu da się stworzyć coś kreatywnego czepiąc zarówno radość ze stworzenia czegoś nowego jak i zarobków, które dzięki temu udało nam się zdobyć
 
Jak żyją kreatywni ludzie?
Nie marudzą
Rozwijają swoje umiejętności
Chcą zmieniać świat
Nie poddają się po porażce 
I są ciągle uśmiechnięci 🙂


Pozdrawiam mega pozytywnie 


(Obrazek)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *