Jak naprawić relację?

Każdy z nas posiada w swoim otoczeniu kogoś kto działa nam na nerwy, z kim jesteśmy skłóceni bądź powoduje stres samą swoją obecnością. Istnieją zarówno zwolennicy naprawy relacji oraz całkowitego odcięcia. Osobiście preferuję obydwa style z uwzględnieniem rodzaju relacji, bowiem nie zawsze warto naprawiać znajomość, zwłaszcza wtedy, gdy jest dla nas destrukcyjna, ale zacznijmy od początku.


Co powoduje frustrację?

Wszelkie nieporozumienia, kłótnie i nieprzyjemne rozmowy wnikają bardzo często z jednego prostego powodu. Perspektywy. Jeżeli w czasie rozmowy z drugim człowiekiem będziemy używali tylko i wyłącznie wykrzykników, zdań atakujących oraz pretensji nigdy nie uda nam się stworzyć szczęśliwego związku czy relacji. Każdy z nas ma prawo się zdenerwować, ale by mądrze rozwijać siebie oraz drugiego człowieka należy podejść do tego również z tej drugiej perspektywy. Zazwyczaj istnieje prawdopodobieństwo pozytywnego rozwiązania całej sytuacji, jednakże trzeba spróbować popatrzeć na to ze strony swojego rozmówcy, choć nasze racje mogą wydawać się najlepszymi na świecie. Oto kilka punktów, które przeprowadzą Cię przez ten proces

1. Jeśli jesteś zdenerwowany ochłoń i przystąp do rozmowy będąc spokojny

2. Zmień swoje nastawienie, wysłuchując drugiej osoby oraz jej punktu widzenia.

3. Pomyśl, co ty byś robił patrząc oczami swojego rozmówcy i będąc w tej sytuacjiLęk przed zmianami

Każdy z nas boi się zmian, ponieważ zaburzają nasz dotychczasowy porządek. Wszystko to co związane jest z naszym codziennym funkcjonowaniem stanowi dla nas fundament życia. Jeśli ktoś próbuje go naruszyć jesteśmy bardzo niespokojni i wpadamy w konflikty z innymi ludźmi. Zmiany to nieuchronna część życia, lecz nie muszą one następować w ciągu 5 minut i wywracać naszego życia do góry nogami. Każda rozmowa może wprowadzać nas w pozytywny humor jednocześnie wprowadzając na kolejny poziom. To od nas zależy czy przeprowadzimy ją w sposób mądry, dający pozytywną wiadomość zwrotną czy tylko i wyłącznie frustrację i nerwy. 

1. Nie bój się zmian jako takich, bo to Ty decydujesz z jaką prędkością przez nie przechodzisz. 

2. Nie podejmuj pochopnych decyzji od razu. Przemyśli na spokojnie i zastanów się, czy nie lepiej zrobić to później. 

3. Zmiana to Twój przyjaciel, ponieważ daje Ci możliwość rozwoju, oraz naprawiania relacji z otoczeniem. 

 Jak naprawić relacje?

Relacje można naprawiać na różne sposoby, ale na pewno nie na siłę. Wszystko zależy od naszego podejścia do konkretnych osób. Jeśli ktoś działa nam na nerwy swoim zachowaniem najlepszym wyjściem jest spokojna rozmowa na ten temat. Skoro denerwuje nas przeklinanie i głośna konwersacja przez telefon warto wytłumaczyć takiej osobie, że nie chcielibyśmy tego słuchać, ponieważ bardzo nam to przeszkadza. Skoro ktoś ciągle opowiada nam o swoim dokonaniu 20 lat temu krytykując takie same, ale nasze w czasie rzeczywistym warto porozmawiać na ten temat, i ukazać działania drugiej strony jako inne, ze względu na czasy, warunki itd. Pomimo próby naprawiania relacji nie pozwalajmy na to, by ktoś nas obrażał czy krytykował bezpodstawnie. Rozmowa i przedstawienie racji dwóch stron to pierwszy krok do sukcesu uzdrowienia wszelakich kontaktów. 


A co z relacjami toksycznymi?

W jednym krótkim zdaniu można podsumować wszystko. Należy zrywać takie relacje i do nich więcej nie powracać. Nie warto utrzymywać kontaktów, które powodują frustrację i destrukcję naszego życia. Jeśli ktoś ma zamiar postępować z nami niekulturalnie, w chamski sposób odzywać się do nas i wprowadzać w depresję NIE WARTO kontynuować takiej znajomości. Są osoby, które tylko czekają by nas zaatakować i sprawić by dzień okazał się kolejnym nieprzyjemnym wydarzeniem. Osobnicy tacy żyją tylko i wyłącznie po to by uzależniać nas od siebie i prosić o kolejne coraz bardziej skomplikowane przysługi. Zaczyna się od pożyczenia drobnej sumy pieniędzy a kończy na długach, które musimy za taką osobę płacić. Na samym początku jest fajnie i przyjemnie, bo ktoś prosi nas o pomoc zaś my pomagamy mu by był zadowolony. Gdy spróbujemy zająć się swoimi sprawami okazuje się, że nie możemy bo osoba toksyczna na pretensję, że nie pracujemy 24 h na dobę w pocie czoła. Wniosek? 😉 uciekaj od takich ludzi, i nie pozwalaj na to by niszczyły Ci życie. To Ty masz przeżyć szczęśliwe chwile by móc czerpać radość ze wszystkich rzeczy dokoła. A jak wy radzicie sobie z naprawianiem relacji, czy jest to dla was trudne czy może macie metody, które przynoszą pozytywne skutki? 🙂 

(Obrazek)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *