Unowocześniaj się :)

Skąd ta dziwna nazwa? Z chęci rozwoju i pokazania, że warto korzystać z nowoczesnych technologii. W jaki sposób najlepiej to robić? ROZSĄDNIE J Warto rozwijać siebie i swój biznes, ale tylko wtedy gdy mamy wizję co do efektu końcowego. Bez tego nawet najlepsze narzędzia stają się niepotrzebne i bezsensownie uszczuplają budżet. Technologia może być zarówno przeszkodą jak i pomocą chociażby ze względu na fakt, że korzystanie z niej wymaga poświęcania naszego czasu, który jak wiadomo jest ograniczony. Co może pomóc? Szybkość z jaką dostarczamy informacje, możliwość kontaktowania się z klientem na drugim końcu świata, oraz wiedza jaką przekazują codziennie za darmo inni ludzie. Gotowy na więcej? A więc zaczynamy 🙂

 1. Jak wygląda sytuacja na rynku?

Ze względu na różnorodność ludzkich charakterów, nie zawsze łatwo da się wprowadzić zmiany, pomimo tego, że są najlepsze, najbardziej wydajne i po prostu genialne w swojej istocie. Niektórzy z nas posiadają coś takiego jak strach przed nowością, oraz niechęć do nowinek technicznych. Zgadzam się z opinią, że nie warto na siłę być modnym i kupować to co wszyscy, ale korzystanie z technologii może być naprawdę bardzo przydatne. Podążanie za światowymi trendami powoduje sytuację, w której idę do sklepu i zostaję wręcz bombardowany telefonami jednej marki, która jest akurat najbardziej popularna. Idąc do banku wszyscy wokoło prezentują kredyty jakie mogę wziąć, bez prowizji, bez odsetek i prawie za darmo 😉 Technologia tak, moda NIE. Chcąc kupić nowy komputer nie będę zastanawiał się nad tym co polecają mi serwisy porównujące cenę, nie kupię tego co wszyscy sąsiedzi, lecz to co JEST MI POTRZEBNE. (np. wydajny procesor i baterie) W takiej sytuacji technologia pomaga mi w pracy. Mogę dłużej pisać bez obawy, że laptop nagle się wyłączy, mogę śmiało korzystać z programów technicznym, bo wiem że procesor spokojnie poradzi sobie z ich wymaganiem sprzętowym. Technologia może Ci pomóc, nawet wtedy gdy wydaje Ci się, że to nie prawda.

2. A wymówki?

Wszędzie są telefony z dotykowym ekranem, samochody mają tyle elektroniki, coraz trudniej spotkać się ze znajomymi. Jest mnóstwo firm, które produkują telefony z tradycyjną klawiaturą bo jest na to zapotrzebowanie, nie wszystkie koncerny samochodowe aplikują autom mega rozbudowaną elektronikę, zaś znajomi którzy wolą komputer od rozmowy nie zasługują na to, by poświęcać im czas. Zmiana sklepu, osób które znamy oraz innych elementów z jakimi mieliśmy do tej pory do czynienia może naprawdę dużo pomóc. Wymówki zawsze będą istniały, bo ktoś na świecie na pewno nie ma ochoty pracować, nie chce cieszyć się życiem i korzystać z czegoś co jest nowe i niesprawdzone. Możesz zdziałać naprawdę wiele, nie zważając wcale na wymówki oraz dziwne wątpliwości kłębiące się w Twojej głowie. To TY decydujesz, czy będziesz funkcjonował lepiej czy pozwolisz by technologia była złem koniecznym, które wpłynie na Ciebie negatywnie.3. Zalety i wady, czyli jak wykorzystać technologię na swój użytek?

Lepszy komputer – wydajniejsza praca
Porządne meble – wygoda w czasie działania
Szybki dostęp do informacji – poznanie nowych trendów biznesowych
Nowoczesne oświetlenie – przyjemniejsza praca

Całe morze technologii tylko czeka, by wykorzystać możliwości na swój własny użytek rozwojowy. Dzięki prostym narzędziom możemy naprawdę wiele osiągnąć, ale tylko wtedy gdy skorzystamy z tego rozsądnie. Zakup nowego telefonu owszem, ale z powodu potrzeby nie mody wśród znajomych. Zakup nowoczesnego auta tylko wtedy, gdy potrzebujesz urządzeń w które jest wyposażony. Laptop za 5000 zł? jasne, ale w sytuacji kiedy potrzebujesz  naprawdę zaawansowanych funkcji.
Jak może nam to zaszkodzić?
– rujnowanie naszego budżetu (kolejny gadżet)
– marnowanie czasu (przesiadywanie w internecie bez konkretnych powodów)
– zaniedbywanie swojego zdrowia ( brak ruchu przez długie przesiadywanie przed telewizorem)
– utrata kontaktu z otoczeniem ( mnóstwo pracy, oraz przewartościowanie gadżetów nad kontakt z ludźmi) 
Im dłużej wybieramy programy do nauki języków obcych, tym mniej się uczymy. Im bardziej szukamy nowoczesnej siłowni pełnej mega wypasionych sprzętów tym dłużej zwlekamy z ćwiczeniami zaniedbując jednocześnie zdrowie. Technologia może być Twoim przyjacielem i jednocześnie tym, co będzie marnowało Twój czas, zdrowie i pieniądze. Zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz kolejnych gadżetów, czy może lepiej skorzystać z tego co masz tylko w inny sposób? 😉 


Pozdrawiam Paweł Zieliński

 

1 myśl na “Unowocześniaj się :)”

  1. Hej Pawle, ostatnio jakos malo Cie komentuje( tak to jest jak sie czyta na szybko w drodze do pracy), chcialam jednak napisac, ze ostatnich kilka Twoich artykolow bardzo mi sie podoba. Sa zwiezle, przechodza do sedna sprawy i… nic tylko wdrazac w zycie Twoje porady.
    Co do obecnej notki to sie wpelni zgadzam. Zyjemy w ciekawych czasach z niemalze nioganiczonymi mozliwosciami, musimy jednak madrze z tego wszystkiego korzystac, wybierac to co dla nas jest dobre.
    Pozdrawiam serdecznie ,
    Kataleja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *