Super pamięć w 31 dni, czyli jak pomóc swojemu mózgowi :)

Ćwiczenia, triki, pomysły na nieszablonowe podejście do nauki, to wszystko to czego nasz mózg potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Dzięki innemu podejściu możemy tworzyć naprawdę świetne rzeczy, zaś praca włożona w dotychczasowe przedsięwzięcia zwróci się jeszcze szybciej.

Książka jaką mamy przed sobą to nic innego jak zestaw ćwiczeń mających poprawić naszą pamięć i zmobilizować wszystkie szare komórki do jeszcze bardziej wydajnego działania. Całość składa się z 31 dni w których to mamy do wykonania konkretne zadania mające utrwalać zdobytą wiedzę. Na samym końcu mamy do dyspozycji rozwiązania, które mają ułatwić nam w rozwijaniu swojej pamięci. Książka nie jest dla osób niecierpliwych bo po pierwsze składa się w większości z ćwiczeń a po drugie, ćwiczenia te już na pierwszy rzut oka wydają się czasochłonne. Nigdy nie byłem zwolennikiem takowych książek, ze względu na zbyt skomplikowane zadania i brak szybkich rezultatów. Dana pozycja przeprowadza nas przez naszą pamięć w sposób dosyć złożony i systematyczny więc uczy nas zarazem systematyczności i cierpliwości w działaniu rozwojowym. Kto powinien cieszyć się na takowe książki? Na pewno osoby, które uwielbiają grać w szachy, sudoku i tym podobne. Dla osób niecierpliwych lubiących działać będzie to bardzo skomplikowany proces, który niekoniecznie zakończy się poprawą pamięci. Całość jest zrobiona w estetyczny sposób, więc nie ma problemu z nieprzyjemnymi kartkami, grafiką itd.

Książki takie jak ta posiadają w sobie mnóstwo wiedzy, która wykorzystana w dobry sposób powoduje rozwój umiejętności wszelakiego rodzaju i możliwość spojrzenia na coś z innej strony, tej bardziej naukowej. Nie zmienia to jednak faktu, że by poddać się lekturze warto wyzbyć się negatywnych myśli i przygotować na pracę, którą trzeba włożyć w swój rozwój. Myślę, że nie da się tak po prostu przeczytać i zmienić o 180 stopni. Po lekturze takich publikacji warto wrócić do nich nawet po kilka razy by zapamiętać wszystkie wskazówki jakie ma nam do przedstawienia autor (w tym przypadku autorka)


Dla kogo?
Osób cierpliwych, chcących zdobyć wiedzę z gotowością do podjęcia pracy nad sobą, bez pośpiechu. Warto przeanalizować tą wiedzę, ale z zaznaczeniem, że zrobimy ćwiczenia 🙂


Pozdrawiam serdecznie Paweł Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *