RYTM DNIA, CZYLI JAK NIE DAĆ SIĘ DEPRESJI I ZACZĄĆ DZIAŁAĆ :)

Jesień zaczęła się na dobre. Mamy mniej słońca, więcej deszczu, wiatru i niepogody, która w każdy sposób próbuje doprowadzić nas do depresji. Cóż z tego, że mamy świetny projekt do zrobienia, wesołą rodzinę czy inne pozytywne czynniki skoro i tak mamy wrażenia, że wszystko wokół nas wydaje się bez sensu. Poranne wstawanie staje się skomplikowaną czynnością, która daje nam powód do narzekania, praca w ciągu dnia męczy bardziej niż zwykle a jako dodatek mamy beznadziejne prognozy na deszcz i śnieg.

STOP! 🙂 🙂 🙂 

Przestań dołować się na siłę, wyszukiwać we wszystkim problemów. Nie staraj się dążyć do negatywów! To TWOJE życie i to TY podejmujesz decyzje. Jeśli masz dosyć pracy w ciemnym pomieszczeniu, doświetl je, zmień kolor i wprowadź ożywcze dodatki, jeśli masz ochotę wyrzucić przez okno swój telefon bo ciągle się zawiesza, spróbuj go naprawić bądź kup nowy. Skoro wszyscy wokoło oglądają telewizję i doszukują się coraz to nowych sposobów na przeziębienie wyłącz go z prądu i nie oglądaj w ogóle, internet służy filmami. Jeśli ludzie wokół opowiadają dziwne farmazony, które powodują, że masz ochotę wpadać w depresję zmień towarzystwo. Nie musisz przebywać non stop z kimś kto narzeka na pogodę, możesz przejść do innego pomieszczenia, porozmawiać z tą osobą i zmienić nastawienie jakie ma. Skoro ktoś wymyślił rozmowę, chciał żeby służyła człowiekowi. Skoro ktoś wymyślił różnorodność dał nam możliwość rozwoju bez trwania w bezsensownym marazmie, który niczemu nie służy. CO ZROBIĆ? 🙂
Odciąć się od negatywów, wyłączyć telewizję, przestać rozmawiać o polityce i nie wszczynać dyskusji na tematy z kimś dla kogo są one punktem zapalnym (wyznanie, światopogląd na wychowanie dzieci) Co zatem warto? Doświetlić pomieszczenie w którym się znajdujesz, kupić kwiaty, pomalować część pokoju na inny kolor, zrobić tablicę, która będzie motywowała Cię do działania. W całym kraju znajdziemy tysiące osób, które będą uważały, że mamy jesień więc wszyscy się przeziębiają, mamy jesień więc wszyscy są apatyczni, mamy jesień to nie chce nam się nic robić, ALE…wszystko zależy od CIEBIE 🙂 Jeśli podejmiesz decyzję STOP depresji, to będziesz mógł zacząć nowy rozdział w swoim życiu i małymi krokami podążać w kierunku wesołego życia. Jak wiadomo depresja nie jest ani niczym przyjemnym ani łatwym w okiełznaniu, ale uwierz mi na świecie są tysiące ludzi, którzy wyszli z tego obronną ręką i prowadzą teraz zupełnie normalne i wesołe życie. Jeśli cierpisz na depresję, nie pozwól jej wygrać. To TY podejmujesz decyzję JAK wpływa to na Ciebie.

INSTRUKCJA OBSŁUGI JESIENNEJ

1. Zmień swoje otoczenie dodając kolory, przemeblowując mieszkanie lub pokój.

2. W widocznym miejscu umieść napis, który zmotywuje Cię do działania.

3. Ubieraj się wygodnie by nie czuć ciężkości płaszcza, kurtki i nie mieć złudnego wrażenia, że wszystkie ubrania są niepotrzebne. 

4. Korzystaj z muzyki, filmów, rozmowy i śpiewu. Tańcz jeśli najdzie Cię na to ochota i śmiej z pogody na dworze.

5. Nie oglądaj tv, bo wszechobecne reklamy spowodują, że będzie jeszcze trudniej wyjść na prostą i podążać w kierunku pozytywów. 

6. Odchudź swój plan dnia. Nie realizuj dużej liczby zadań. Nie twórz wielkich projektów na przestrzeni dwóch dni. 

7. Sprawiaj sobie przyjemności w postaci dobrego ciastka, filmu, książki.

8. Realizuj swoje plany w ciągu dnia, wieczór zostaw na odpoczynek i relaks.

9. Korzystaj z dobra jakim jest internet przeglądając oferty biur podróży, zdjęć krajów gdzie ciągle mamy genialną pogodę i ciepło. 

10. Unikaj rozmów o tym, że jest zimno, ponuro i jutro na pewno spadnie śnieg.

11. Przestań czytać powieści przenoszące Cię w odludne krainy, gdzie cały czas pada deszcz i jest ciemno.

12. Korzystaj z innych form wypoczynku takich jak rower, bieganie, spacer.

 

NIE DAJ SIĘ JESIENI! 🙂 
TO TY DECYDUJESZ JAKI BĘDZIESZ MIAŁ HUMOR

A jakie wy macie pomysły na to jak nie brać udziału w kolejnej depresji jesiennej? 🙂 🙂 🙂 🙂 


1 myśl na “RYTM DNIA, CZYLI JAK NIE DAĆ SIĘ DEPRESJI I ZACZĄĆ DZIAŁAĆ :)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *