Masz autorytet? Więc nie słuchaj go ! :)

W dzisiejszym świecie ciężko funkcjonować w niektórych branżach nie mając jakieś autorytetu. Nie musimy być to od razu znany aktor, człowiek nauki, czy ktoś bardzo popularny Wystarczy, że będzie nas inspirował i pomagał w codziennym dążeniu do realizacji marzeń. Co sprawia, że chcemy podążać za ideą danej osoby, i stosujemy wszelkie sposoby by upodobnić się do swojego idola? Chcemy wyglądać tak jak nasz autorytet, mówić, wyznawać takie poglądy i czerpać z życia w taki sam sposób. To nic złego, że ktoś staje się dla nas przewodnikiem i potrafimy dzięki temu zmieniać się na lepsze, ale pamiętajmy o jednym. 

TO TYLKO AUTORYTET. Nie jest Tobą samym, nie prowadzi takiego życia, nie jest obecny tam gdzie jesteś i będzie przeżywał SWOJE życie nie twoje. 


Zdołowany? Nic z tych rzeczy 😉

Co sprawia, że chce Ci się działać i funkcjonować w taki a nie inny sposób? Autorytet potrafi zmotywować nas do działania, sprawić że będzie chciało nam się wstawać z łóżka i działać. Warto czerpać energię z działania swojego idola, jednakże nie warto zatracić się w tym zupełnie. Co z tego, że ktoś osiągnął wielki sukces w dziedzinie sportu, prowadzenia własnej firmy i żeglowania? Przecież NIE MUSISZ robić tego samego. Masz swoje zainteresowania, pasje i chęci na spędzanie wolnego czasu. Możesz uczyć się nowych rzeczy, podążać za pozytywnym przesłaniem osoby, bądź kilku osób, które stworzyły coś wspaniałego, ale pamiętaj, że to tylko wzór z którego możesz czerpać. ERA bohatera 

Wciąż jesteśmy bombardowani cytatami znanych ludzi, mnóstwem informacji na temat tego, że warto podążać za ideą oraz swoimi marzeniami. By nie były to puste słowa, dobrze jest zrobić coś więcej niż tylko polajkowanie obrazka, lub udostępnienie go dalej. Warto zastanowić się co robimy w kierunku realizowania własnych marzeń, oraz tego co chcielibyśmy robić w przyszłości. Czy dany moment jest dla nas pozytywny? Czy czujemy się dobrze w miejscu w jakim się znajdujemy, czy może wolelibyśmy robić coś innego. Auto, które kupił znany aktor jest dla nas świetne i chcielibyśmy je mieć, ale nie potrafimy spojrzeć na to z innej perspektywy i zapytać, czy naprawdę potrzebuje właśnie tej konkretnej marki? Perfumy kupowane przez gwiazdy są fajne. Dają nam poczucie obcowania z czymś luksusowym, ciekawym i możliwością bycia blisko swojego idola. Flakonik kosztujący 200 zł daje nam mnóstwo satysfakcji, ale oszukuje jednocześnie dając złudne możliwości bycia kimś kim nie jesteśmy. Apartament w Warszawie, kolekcja zabytkowych samochodów w garażu i gra w golfa to wybór kogoś innego a nie twój. Ty możesz zacząć zbierać auta i grać w golfa, ale tylko wtedy gdy będziesz miał na to ochotę, bez względu na reklamy, teksty czy opinie innych ludzi, będących Twoim autorytetem. 

Nie słuchaj autorytetu, ucz się od niego

Wszelkie informacje pozyskiwane przez nas w internecie, książkach i innych są tylko i wyłącznie możliwością czerpania z wielkich pokładów wiedzy innych ludzi, nie zaś sposobem na stworzenie drugiej identycznej osoby. Nic nie jest bardziej przykre niż postępowanie w dany sposób nie zastanawiając się, czy to jest dla mnie najlepsze. Człowiek zmienia się cały czas, jednakże nie warto bezmyślnie wykonywać danych „poleceń” nawet jeśli pochodzą od najbardziej wykształconych, bogatych i obytych ludzi. To MY tworzymy swoją indywidualną postać nie zaś wszyscy wokoło, więc warto by spojrzeć na autorytet z drugiej strony i czerpać wiedzę 🙂

(Zdjęcie)


Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *