Jak osiągnąć sukces w życiu?

CZYM JEST SZCZĘŚCIE?
Dla każdego z nas szczęście to inny zestaw emocji, wydarzeń oraz osób jakie nas otaczają. Bez względu na Twoją własną definicję, szczęście to stan w którym jesteś zadowolony ze swojego życia, pracy oraz tego, co robisz w ciągu dnia. Szczęście czyli sytuacja w której chcesz krzyknąć hej! udało się, mam to czego chciałem 🙂 Czujesz, że masz mnóstwo energii, a ludzie wokoło uśmiechają się bez powodu. Radość? Przeogromna. 

CELOWOŚĆ TWOICH DZIAŁAŃ
Co chcesz osiągnąć w życiu? Pragniesz mieć dom, rodzinę i super pracę? w takim razie sprecyzuj to. Nie wyobrażaj sobie siebie jako bogacza, lecz pomyśl ile chciałbyś mieć. Nie zastanawiaj się, nad tym jak fajnie jest mieć sportowe auto lecz sprecyzuj JAKIE TO AUTO. Twoim celem jest zostać muzykiem? Ale jakim? Na czym chcesz grać, gdzie i przez jaki czas. Może chciałbyś stworzyć tylko jedną piosenkę, a potem odcinać od tego kupony? Jak widzisz ludzie mają różne marzenia, lecz nie wiedzą jak się do tego zabrać. Mówią chcę być bogaty, chcę byc szczęsliwy, chcę dużo podróżować, chcę mieć świetną żonę/męża, lecz nie precyzują CO TO ZNACZY. 

PRACA
Praca to jeden z podstawowych elementów naszego życia. Korporacja, własna firma, malowanie, pisanie książek…Zawodów jest całe mnóstwo, jednakże najważniejsze z tego wszystkiego jest to, czy czujesz się dobrze w tym miejscu. Jeżeli masz dosyć wyzyskiwania przez szefa, nie możesz skupić się na swoich zadaniach, lub idziesz tam jak na skazanie, zastanów się nad tym czy nie powinieneś jej zmienić. Wszystko wskazuje na to, że szef nie docenia Cię przy awansie? W takim razie porozmawiaj z nim o tym. Nie masz możliwości rozwoju swojego stanowiska? Idź i porozmawiaj o tym z przełożonym. Nic nie zrobi się samo. Pomysł pod tytułem im bardziej będę marzył tym większe prawdopodobieństwo, że to dostanę, to niestety nie prawda. Czary nie istnieją więc jesteś zdany tylko i wyłącznie na swoją pracę. 
Tak wiem, mnóstwo osób głosi tezy, które mówią że samą wizualizacją oraz marzeniami da się zrealizować wszystko czego dusza zapragnie. Prawda, jest taka, że ZAWSZE musisz włożyć w coś swoją pracę. Nawet wtedy, gdy wszystko idzie łatwo czy szybko, a Twoja praca nie jest widoczna i tak istnieje. 


JAK ZAROBIĆ ŻEBY SIĘ NIE NAROBIĆ?
Nie da się 🙂 Tak, przechodzimy od razu do rzeczy, bo owijanie w bawełnę nie ma tutaj najmniejszego sensu. Jedyne opcje, które przychodzą mi do głowy do wygrana w totolotka jednakże jak wszyscy wiemy, prawdopodobieństwo takiej sytuacji jest strasznie małe. Każdy miliarder, milioner, a także osoby, które osiągnęły po prostu wielki sukces zawodowy musiały ciężko pracować. Wydawać by się mogło, że własna firma to same plusy, ciekawy produkt sprzedaje się sam w reklama tworzy w ciągu 5 minut. Praca jaką musisz włożyć w swoje przedsięwzięcie, to naprawdę solidnie realizowany plan, który dobrze wcześniej stworzyć. Praca nas samym sobą to pierwszy krok, który powinieneś zrobić. Zmiany jakie na Ciebie czekają są bardzo często zwrotem o 180 stopni, jednakże bardzo pozytywnym w przyszłości. 

Przepis na szczęście:

1. Wyznaczaj sobie cele. Zastanów się czego chcesz i co jest Twoim końcowym rezultatem działań.

2. Sprawdzaj się. Nie pozwól sobie na sytuację, w której osiądziesz na laurach po pierwszym sukcesie.

3. Wracaj do swojego planu bardzo często i wprowadzaj zmiany w miarę potrzeb.


Wszyscy wokoło wałkują temat pt ” wyznaczaj cele, rób plan itd” Nie robią tego z powodu mody jaka panuje tu czy tam, lecz faktu mówiącego, że wszystkie osoby, które osiągnęły w życiu dużo miały plan i działały, wedle wcześniejszych ustaleń z samym sobą. Wszyscy wielcy tego świata powiedzą Ci, że warto marzyć i mierzyć wysoko, ale bez wcześniejszego rozeznania, i przygotowania nie da się realizować marzeń, dlatego zachęcam Cię po raz kolejny do tego żebyś tworzył plany i precyzował czego chcesz od życia 🙂 Życzę Ci, byś osiągnął jak najwięcej i zrealizował nawet te największe marzenia, które być może wydają się teraz absurdalne. 


Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *