Co powinieneś zrobić, zanim będzie za późno?

Jak wiadomo, każdy z nas inaczej postrzega upływ czasu. Niektórzy z nas wolą nie zwracać uwagi na kalendarz, oraz wszystko to co jest związane z wiekiem. Nie zmienia to faktu, że czas mija zaś czasami nawet biegnie 😉 Czy chciałbyś obudzić się za 50 lat i pewnego ranka odkryć, że życie, które prowadzisz to życie obcego człowieka? Że wszystkie Twoje osiągnięcia nie są nic warte, ponieważ nie utożsamiasz się z żadnym z nich?

Nikt z nas nie chce żyć tak jak dyktuje mu rodzina, znajomi czy sąsiedzi. Nie masz ochoty funkcjonować tak jak większość ludzi ale ROBISZ TO 🙂 Wsiadając do auta marki x, kupując w sklepie marki y oraz jeżdżąc na wakacje do ciepłych krajów znanych z co wieczornych wiadomości o „typowych wakacjach Polaków”. Marzysz o nietypowych wyjazdach i wspaniałch przeżyciach typu skok na spadochronie, czy jazda rowerem po wielkim kanionie. Twoim największym marzeniem jest kupno sportowego samochodu, który będzie woził Cię po miejskich bulwarach, zaś ty będziesz ubrany w idelnie skrojony garnitur. 
 
 
 
1. Po pierwsze zacznij marzyć
 
Jeżeli miałeś kiedyś ochotę żeby to zrobić, ale brakowało Ci odwagi najwyższy czas by zacząć. W każdym z nas są nieodkryte pragnienia, oraz chęci na zrobienie czegoś naprawdę wspaniałego, dlatego zachęcam Cię do tego. Możesz marzyć gdzie chcesz, z kim chcesz i kiedy chcesz. Rozpocznij snucie planów, które chciałbyś zrealizować teraz, jutro czy za 5 minut. Otwórzy się na siebie samego, oraz potrzeby jakie od dawna próbowały się z Ciebie wydostać.
 
2. Nie czekaj na „lepsze czasy”
 
Nigdy nie będzie lepiej by zacząć. Jutro nie będzie ładniejszej pogody, lepszego samopoczucia, czy deszczu złota, który zasili Twoje konto. Najlepszy moment na działanie jest teraz! Zwlekanie z niektórymi rzeczami aż skończysz studia, gdy pójdziesz do pracy, gdy będziesz miał swój dom” doprowadzą Cię raczej do załamania nerwowego, niż spełniania Twoich marzeń. Jeżeli wszyscy wokoło mówią Ci poczekaj, ty mów im spóbuję wtedy, kiedy będę miał na to ochotę i będę gotowy. Jutro nie będzie lepiej zacząć biznes, zaś w przyszłym roku nie kupisz wymarzonego auta, bo okaże się że pieniądze wydałeś już na coś innego.
Kiedy jest odpowiedni czas na działanie? TERAZ 🙂
 
 
3. Zrób listę
Każdy mówi zrób listę, przygotuj plan i sprawdź czego chcesz. Podpisuje się pod tym w 100%, ponieważ bez wiedzy na temat Twoich wymagań nie możesz realizować marzeń. Skoro nie wiesz gdzie chcesz mieszkać rodzina bardzo chętnie Ci doradzi, jeśli nie wiesz jakim autem powinieneś jeździć sąsiedzi przedstawią Ci chętnie kilka propozycji które na pewno musisz wybrać. Chcesz żyć życiem innych? czy wolisz podejmować własne decyzje? Pamiętaj, że odpowiedzialność bierzesz TY, i jedyną osobą do której możesz mieć pratensje, że coś nie wyszło jesteś TY 🙂
Podejmujesz decyzje 
Działasz 
Przyjmujesz konsekwencje ( pozytywne i negatywne) 
Uczysz się 
I działasz dalej
 
 
4. Lista rzeczy, które powinieneś zrobić (mocno okrojona) 
 
– nauczyć się języka obcego 
bez względu na niechęć do nauki, oraz „niepotrzebność” zachęcam Cię do tego, żebys poznał chociaż jeden obcy język. Warto rozpocząć naukę nie dlatego by mieć co napisać w Cv, lecz po to by rozwinąć siebie samego oraz zobaczyć jak może wyglądać świat z tej innej perspektywy
 
– uprawiać sport
Powiesz, że to nudne, nie masz ochoty i brak Ci czasu. Nie musisz zapisywać się od razu do siłowni, ani kupować sprzętu za 500 złotych. Wystarczy, że zaczniesz biegać codziennie przez 20 minut, lub pływać na pobliskim basenie. Sport to mnóstwo dobra, które ujawnia się właśnie podczas wykonywania ruchu. Lepsze samopoczucie, kondycja i zdrowie to coś na co stać Cię zawsze.
 
– czytać książki
W dobie internetu, istnieje możliwość kompletnego zignorowania tego co wydrokowane na papierze, jednakże właśnie taka forma dociera do naszego umysłu najlepiej. Kiedy po kilku kliknięciach masz przed sobą daną informację traktujesz to jako coś oczywistego. Kiedy pójdziesz do biblioteki lub księgarni, i weźmiesz w swoje ręce dany egzemplarz książki zaczynasz rozwijać nie tylko wyobraźnię, lecz mnósto innych zmysłów, które tylko czekają na kolejną dawkę tekstu.
 
– rozmawiać
Wydawać by się mogło, że rozmowa to plotki, relacje tego co robiło się w pracy, lub komentarz w sprawie wyższe stopy procentowej. Rozmowa to także przekazanie informacji drugiej stronie, oraz ukazanie swojej perspektywy danej sprawy czy problemu. Dzięki przedstawieniu swojej racji masz możliwość na lepszą komunikację, oraz rozwój związku, relacji z podwładnymi lub innej formy łączącej Cię z innymi ludźmi.
 
– podróżować
nie ważne, czy wyjedziesz do Chin, Gdyni czy Zakopanego. Liczy się przede wszystkim to, że zmienisz swoje dotychczasowe miejsce pobytu. Będziesz miał możliwość zmiany perspektywy, oraz spojrzenia na wszystko świeżym okiem. Po powrocie do domu większość rzeczy, wyda Ci się inna, zaś Twoje wymagania co do życia rozwiną się dośyć mocno. Chęć nauki, dalszych wyjazdów bądź zmiany miejsca zamieszkania to tylko niektóre z sytuacji jakie mogą mieć dzięki temu miejsce. 
 
 
– tworzyć własny biznes
Jeżeli od dawna chciałeś zainwestować w swoją przyszłość, i wyobrażałeś sobie, własną firmę z podwładnymi nic nie stoji na przeszkodzie aby spróbować. Nie musisz mieć 50 tysięcy kapitału, własnego biura i nowego samochodu. Wystarczy pomysł na siebie, oraz chęci by sprawdzić czy odpowiada Ci bycie własnym szefem. 
 
Masz ochotę na więcej? Daj znać w komentarzach 🙂 I wypowiedz się co jeszcze powinniśmy robić by nie zwlekać w nieskończoność.
 
Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

1 myśl na “Co powinieneś zrobić, zanim będzie za późno?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *