101 pomysłów na BIZNES

Czy miałeś kiedyś w życiu pomysł na genialny biznes, ale zabrakło Ci odwagi, by go zrealizować? Może wymyśliłeś w jaki sposób zmienić sposób przyrządzania śniadania tak by było to szybsze? a może pewnej nocy obudziłeś się i wiedziałeś, jak zbudować przyrząd ułatwiający korzystanie z roweru w deszczowe dni? Ile ludzi tyle prawdopodobieństw, że można stworzyć biznes. Każdy z nas może wdrożyć pomysł, który od dawna siedział w jego głowie. Biznesplan, szukanie inwestorów i realizacja. 
Można stworzyć naprawdę ciekawy produkt, bez względu na to jak absurdalny wydaje się na początku. 


Książka, którą miałem okazję przeczytać posiada „bazę” pomysłów, które już ktoś zrealizował chociaż niekoniecznie w naszym kraju. Koszulka wodoodporna, parking na własnym podwórku czy długopis 3D to tylko niektóre z pomysłów, które mogą zainspirować do naprawdę ciekawych przedsięwzięć. Całość składa się z 101 pomysłów na biznes przedstawionych w bardzo przyjemny sposób. Na jednej stronie mamy zdjęcia przybliżające dany produkt zaś na drugiej krótki opis, oraz miejsce wytwarzania danej rzeczy. Ze względu na tytuł można się spodziewać, że całość będzie kolorowa, przyjemna dla czytelnika i oczywiście inspirująca. Cały powyższy opis zgadza się w 100%. 

Po pierwsze spodobały mi się materiały użyte do produkcji książki. Mamy do czynienia z miękką okładką i „śliskimi kartkami” czyli, takimi, które używane są dosyć często w przewodnikach. Pod względem graficznym też nie mam się do czego przyczepić, bo nie zastosowano tutaj żadnego dziwnego logo czy ascetycznych napisów informujących o kolejnym pomyśle. Kreatywność? owszem 🙂 Poprzez wymieszanie tematyczne mamy wrażenie, że zostajemy wręcz zbombardowani nowymi pomysłami, które tylko czekają by nas zainspirować. 


Minusy? Owszem. Dla mnie największym z nich było zamieszczenie kilku pomysłów, które nijak mają się do biznesu, który miałby porwać mnóstwo ludzi. Przedstawienie  kilku pomysłów, które wszyscy znają chociażby z reklam nie było dla mnie ani inspirujące, ani tym bardziej ciekawe. Czy poleciłbym tą książkę? 
Nie licząc kilku dziwnych pomysłów na biznes, jestem jak najbardziej za 🙂 Jakość fizyczna jak i merytoryczna są wysokie, a inspiracji jest naprawdę wiele. 


Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

3 myśli na “101 pomysłów na BIZNES”

 1. Trzeba sobie postawić kilka pytań, które będą brzmiały
  1. Co chcę robić
  2. Kiedy chcę to zrobić
  3. Jak to zrobię
  i 4 w jaki sposób poznam, że mi się udało? 🙂
  Zapisywanie planów to również ważna sprawa, ponieważ nie tylko pozwala nam to spamiętać wszystkie rzeczy, ale także zobowiązuje nas bardziej do działania.

  Pozdrawiam mega pozytywnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *