AUTORYTET to brzmi dumnie

Autorytet w życiu każdego z nas to ktoś odpowiedzialny za nasze życie w bardzo dużym stopniu. To za tą osobą stoją nasze przekonania, motywacja, oraz źródła wszelkich działań jakie podejmujemy w swoim życiu. Dzięki właściwym wyborom na początku możemy liczyć na solidną podstawę wszelkich naszych przedsięwzięć. Czy zastanawiałeś się kiedyś jak ulubione filmy, seriale, sklepy, oraz aktorzy wpływają na Twoje życie? Jeżeli ubóstwiasz wszelkiego rodzaju komedie, aktorów którzy mają nonszalanckie podejście do życia, zaś wyrocznią w sprawach życia jest nastoletni piosenkarz, którzy imprezuje i „cieszy się życiem” to mam dla Ciebie wiadomość. Nawet On musiał na to wszystko ciężko zapracować, i przypuszczam że jego autorytetem był ktoś kto osiągnął naprawdę wiele.JAK ROZPOZNAĆ OSZUSTA?
Wydawać by się mogło, że duża ilość pieniędzy, wieczne imprezowanie i luzackie podejście do życia powstaje samo z siebie. Chcesz dobrze się bawić, jeździć fajnym autem i wydawać wszystko na przyjemności, ale choć nie przyjmiesz tego z przyjemnością w pierwszej kolejności jest PRACA. I nie chodzi tutaj o pracę na etacie w wielkiej korporacji, lecz pracę nad sobą, nad swoimi słabościami i wszystkim tym co możesz rozwijać. Telewizyjne reklamy mówiące o tym, że można wziąć kredyt na marzenia, oraz wybudować dom w dowolnym momencie kiedy będzie się chciało, to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy, mający zachęcić Cię do podpisania umowy. Po wszelkich formalnościach nikogo nie obchodzi, że urodziło Ci się dziecko, miałeś remont w domu lub niespodziewany wydatek w warsztacie samochodowym. Oszustwo? Nie do końca, bo przecież sami dajemy się na to nabrać myśląc, że skoro w telewizji to takie proste to w rzeczywistości pewnie wygląda to identycznie. Muszę Cię zasmucić lecz NIC NIE PRZYCHODZI SAMO 🙂 Można mieć szczęście, i wygrać w lotka, ale po pierwsze jest to bardzo mało prawdopodobne, a po drugie jeśli będziesz podejmował bezsensowne decyzje bardzo szybko wydasz całą wygraną. 


NOWOCZESNOŚĆ I POŚPIECH
W dobie internetu, oraz mega szybkiej dostępności do wszelakich treści, trudno zatrzymać się nad cytatem Alberta Einsteina i dogłębnie przemyśleć jego myśl. Dzisiaj to o czym myślisz teraz za 5 minut wydaje się mało nowoczesne i za wolne. Lepiej narobić szumu, dodać kilka kolorów i wesołą muzykę. Wtedy może ktoś będzie chciał sprawdzić kim jest dany aktor oraz czym zajmuje się piosenkarz, który co prawda strasznie fałszuje, ale fajnie się przebiera. Gdy się śpieszysz zapominasz o szczegółach, zaś to własnie one mają największe znaczenie. Są podstawą wielkich projektów i wszystkiego co chciałbyś zrealizować w przyszłości. Postaw sobie kilka pytań np. czy ślepe podążanie za znajomymi jest lepsze niż przemyślany plan działania, który spełni WSZYSTKIE TWOJE MARZENIA? Czy imprezowanie i nonszalanckie podejście do pieniędzy czyni Cię lepszym niż Twoim znajomi? Za 5 lat wszyscy rozejdą się w swoim kierunku, a ty zostaniesz z poczuciem pustki i pytaniem „Dokąd mam podążać?”


JAK GO ZNALEŹĆ?
Nie da się wejść do sklepu kupić autorytetu i wyjść. Nie istnieje instrukcja obsługi „autorytet i jego codzienne konserwacja” Istnieją jednak miejsca, w których to możemy znaleźć całą górę motywacji i postaci, będących wzorem do naśladowania. Oglądając film, słuchając audycji radiowej, czy rozmawiając z osobą, która osiągnęła w życiu bardzo dużo masz do dyspozycji całe morze motywacji, która może być wykorzystana w genialny sposób. DO SPEŁNIANIA TWOICH MARZEŃ.
Przykładami osób, które naprawdę potrafią zainspirować są m.i.n

Will Smith
Steve Jobs
Albert Einstein
Arnold Schwarzenegger 
Barack Obama 
Zastanów się, co tak naprawdę przekazuje Ci druga osoba, oraz czy ślepe podążenie za tłumem jest Ci naprawdę potrzebne do szczęścia 🙂


Pozdrawiam mega pozytywnie 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *