W 80 minut dookoła siebie :-)

Pewien człowiek, którego wszyscy znamy okrążył Ziemię w 80 dni. Poznawał nowe kultury, zwiedzał świat i przeżywał wspaniałe przygody. W ciągu tego czasu miał możliwość zmierzenia się z zupełną nowością w swoim życiu.
Co by się stało gdybyśmy i my wyruszyli w taką podróż, ale dokoła siebie? 😉

Zacznijmy więc:

I Pierwszym etapem naszej podróży jest pakowania walizki. Naszym jedynym ekwipunkiem będą dzisiaj czyste kartki oraz coś do pisania. Natomiast bagażem miejsce w który będziemy działać.

II Etap drugi należy już w całości do nas. Usiądźmy wygodnie, i narysujmy siebie w takim sposób w jaki chcielibyśmy by był rzeczywistością. Użyjmy wyobraźni i umieśćmy siebie w swoim wymarzonym świecie. Do całości rysunku dodajmy kilka zdań o sobie. np Jestem szczęśliwym właścicielem stadniny koni a te osoby obok to moi uczniowie. Zdań może być kilka, kilkanaście lub nawet i 3 strony. Wszystko zależy od nas.

III Etap trzeci naszej podróży to takie samo działanie, ale przedstawiające nas samych w obecnym stanie czyli czasie teraźniejszym.  Narysujmy siebie, podpiszmy wszystko w odpowiedni sposób.
Kim teraz jesteśmy, co robimy, i jakie mamy w stosunku do tego przemyślenia.

IV Etap czwarty czyli Twórczość Własna.
W tym momencie rozpiszmy swój własny indywidualny plan działania.
1. Czym różni się rysunek pierwszy od drugiego?
2.Co przeszkadza w ich zgodności? (osoby, cechy, konkretne zachowania)
3.Co mogę zrobić by zmienić szczegóły różniące te dwa obrazki?
4. DZIAŁAM!! 🙂

Problemem człowieka nie jest tylko dostrzeżenia zmian. Ważne jest byśmy zobaczyli różnice pomiędzy stanem faktycznym a tym co chcielibyśmy osiągnąć. Po zdaniu sobie sprawy z całości sytuacji możemy zacząć działać zajmując się właśnie konkretami i tym co przeszkadza nam w osiągnięciu szczęścia.

P.S Być może ktoś z was spotkał się z podobnym ćwiczeniem, które polegało na rysowaniu siebie, jednak myślę, że takich ćwiczeń nigdy za wiele, lepiej poznać siebie i działać niż żyć przez cały czas w nieświadomości i nie robić nic 😉

Pozdrawiam serdecznie Paweł

4 myśli na “W 80 minut dookoła siebie :-)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *