Jest wiele artykułów na ten temat. Mamy do dyspozycji minimalizm, praktyczne podejście do życia i wiele innych opcji, które zawdzięczamy takiej filozofii. A czy zastanawiałeś się kiedyś
w jaki sposób posiadanie mniejszej ilości rzeczy może pomóc Tobie?;)
Zastanówmy się na poniższych przykładach.
1. Posiadanie bardzo dużej ilości rzeczy, kupowanie coraz to nowych. Nieustanne podążanie za technologią, czyli:
– Brak miejsca w domu, mieszkaniu, czy garażu
– Zbyt duże rozproszenie uwagi na tych wszystkich rzeczach, które znajdują się wokoło
– Strata czasu w czasie poszukiwania danej rzeczy
2. Posiadanie mniejszej ilości rzeczy (niekoniecznie 100). Niekupowanie pod wpływem mody, czy chwili. Przemyślane zachowywanie danych przedmiotów, czyli:
– Szybsza praca (nie szukasz niczego, bo wszystko masz pod ręką
i zawsze w jednym miejscu.
– Brak rozpraszaczy w postaci tych wszystkich rzeczy, które do tej pory miałeś
– Dużo miejsca wokół Ciebie na te rzeczy, których potrzebujesz do pracy i działania
Moim zdaniem w filozofii posiadania określonej liczby rzeczy nie chodzi o konkretną liczbę, lecz o podejście do kupowania
i składowania tego wszystkiego. Można przecież pozbywać się starych i niepotrzebnych rzeczy, i jednocześnie kupować nowe, których będą nam przydatne. (Sprzedaję stare sprzęty elektroniczne, które nie nadążają za moją dotychczasową pracą bo są np. za wolne i kupuję takie, które będę wspierać mnie w działaniach)
Chcesz usprawnić swoją pracę i zająć się tym co trzeba? W takim razie pozbądź się niektórych rzeczy! 🙂 Pamiętaj o tym, że zajmują Ci miejsce i rozpraszają, dlatego nie warto się nad nimi długo zatrzymywać. Trzymam kciuki za wszystkie Twoje porządki, które usprawnią Ci pracę i pomogą działać o wiele szybciej niż do tej pory!
Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński